Абразивні круги: правила зберігання і транспортування

розірваний абразивний круг При виконанні шліфувальних і заточувальних робіт абразивний інструмент здійснює обертальний рух на високих швидкостях, а тому становить серйозну небезпеку. Круги під час роботи зазнають значних навантажень, через які можуть руйнуватись. Шматки зруйнованого круга, розлітаючись, можуть нанести травми верстатникам та оточуючим.

Абразивні круги дуже чутливі до ударних навантажень і вібрацій, їх міцність залежить від змін температури й вологості. Однією з причин розриву круга під час роботи є порушення правил зберігання.

Круги необхідно зберігати в спеціальних закритих складах при температурі не нижче +5 °С та вологості не вище 65%. Висота стелажів не повинна перевищувати 3 м, а при відсутності механізації на складі — 2 м. Для інструменту масою понад 16 кг висота стелажа повинна становити не більше 1,6 м.  шафа для зберігання абразивних кругівКомірки металевих стелажів повинні бути обшиті деревом або іншим міцним м’яким матеріалом. Такі вимоги до висоти продиктовані міркуваннями безпеки: працівнику має бути зручно та безпечно брати круги зі стелажа й класти його туди.

Шафи, які застосовуються для укладання інструменту i пристосувань, повинні відповідати формі предметів, для зберігання яких вони призначені. Для важких предметів необхідно відводити місце на нижніх полицях. При завантаженні стелажа необхідно враховувати допустиме на нього навантаження, яке повинне бути зазначене в прикріпленій до нього табличці.

Дискові круги повинні перебувати під постійним навантаженням близько 30 Н для запобігання викривленню. Їх слід зберігати в стопках між металевими дисками товщиною не менше 2 мм і діаметром, рівним діаметру круга. Дрібні круги, пасти і порошки зберігають у висувних ящиках. креслення шафи для зберігання абразивних кругівТермін зберігання алмазних шліфувальних кругів, на протязі якого гарантується їх механічна міцність, різний. Для інструментів на металічних зв’язках він становить два роки, на органічних і керамічних зв’язках — один рік. Круги на бакелітовій зв’язці в разі їх зберігання більше одного року можна застосовувати лише після повторних випробувань на твердість і міцність.

Транспортувати і зберігати абразивний інструмент необхідно з урахуванням їх виду, типу і марки в коробках, пакетах, ящиках, контейнерах — окремо від металевих деталей і виробів.

При транспортуванні і виконанні вантажно-розвантажувальних робіт абразивний інструмент не повинен піддаватися різким поштовхам, ударам і дії вологи.

Для запобігання пошкодженню  кругів перекочування їх вручну в складських приміщеннях допускається тільки по підлозі, покритій спеціальними матеріалами, що оберігають такі круги від пошкоджень.

візок для транспортування абразивних кругівПри перевезенні шліфувальних кругів в межах підприємства їх необхідно захищати від пошкоджень, що досягається підкладенням під них буферної подушки з пружного матеріалу (гуми, пінопласту, повсті тощо) і застосуванням для їх перевезення візків на ресорах і колесах з гумовими ободами, дно і борти яких обшиті пружним матеріалом.

Круги необхідно перевозити стопками заввишки до 500 мм, а між кругами діаметром 500 мм і більше прокладати амортизуючі прокладки завтовшки не менше 0,5 мм і діаметром не менше половини діаметра кругів, що перевозяться.

 

Нижче можна скачати цікавий документ, який стане в нагоді як виконавцям робіт з використанням абразивного інструменту, так і керівникам таких робіт 

 

Теги: