Серцево-легенева реанімація

Перша допомога — це комплекс невідкладних заходів, які проводять при раптовому погіршенні стану здоров'я людини. Перша допомога надається людьми, які часто просто випадково опинились поряд і, скоріше за все, не мають медичної освіти. Ці заходи повинні бути найпростішими, аби їх могли провести особи без спеціальної підготовки.

Як перевірити, чи знаходиться потерпілий у свідомості? Торкніться його корпусу і голосно заговоріть з ним, наче намагаєтесь його розбудити.

Попросіть когось викликати швидку допомогу: тел. 103.

Якщо потерпілий без свідомості, перевірте, чи вільні дихальні шляхи: злегка відкрийте рот і загляньте в нього. Якщо в роті рідина (вода, рвотні маси) або сторонні предмети — швидко очистіть ротоглотку.

Перевірте, чи дихає потерпілий. Якщо дихає, переверніть його на бік. Якщо не дихає, і пульсації на сонній артерії немає, переходьте до серцево-легеневої реанімації (СЛР).

Серцево-легенева реанімація — невідкладна медична процедура, спрямована на відновлення життєдіяльності організму та виведення його зі стану клінічної смерті. Вона включає:

  • компресії грудної клітки (непрямий масаж серця)
  • штучну вентиляцію легенів (штучне дихання) 

положення рук при непрямому масажі серця

Показання до проведення СЛР:

  • відсутність свідомості
  • відсутність дихання
  • відсутність пульсу (ефективніше в такій ситуації перевіряти пульс на сонних артеріях)

 

Реанімація 30:2, рекомендована ERC (European Resuscitation Council — Європейська рада реанімації)

Проводиться двома людьми, при цьому співвідношення непрямого масажу серця і штучної вентиляції легенів здійснюється у співвідношенні 30:2, тобто після тридцяти компресійних поштовхів грудини виконують два вдихи. Не можна виконувати штучний вдих одночасно з компресійними поштовхами!