Інструктуємо учнів у навчальному кабінеті ПТНЗ (+матеріали вебінару)

Згідно Закону України «Про охорону праці», проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці є одним із державних пріоритетів.

Саме тому пропаганда знань з охорони праці як серед учнівської молоді, так і серед працівників є одним із ключових напрямків розвитку Рівненського професійного ліцею, адже це сприяє поліпшенню стану умов і охорони праці, зниженню рівня виробничого травматизму і професійних захворювань.

види інструкцій: такі, що належать до державних міжгалу­зевих нормативних актів про охорону праці; примірні інструкції; такі, що діють на підприємстві Проведення інструктажів — невід’ємна складова навчально-виробничого процесу в ПТНЗ.

Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України встановлює  порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників навчальних закладів, установ, організацій та підприємств, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, а також навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учнів, студентів, курсантів, слухачів навчальних закладів.

Вимоги цього Положення є обов'язковими для виконання учасниками навчально-виховного  процесу, іншими працівниками установ та закладів освіти.

Первинний інструктаж на робочому місці проводиться в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, де проводиться трудове або професійне навчання. Реєструється у спеціальному журналі (додаток 4 до Положення).

Де взяти інструкцію для проведення первинного інструктажу в навчальному кабінеті ПТНЗ?

Розробити.

Вимоги до структури і змісту інструкцій викладенні у Положенні про розробку інструкцій з охорони праці.

структура інструкції з охорони праці

Хто ж повинен розробити цю інструкцію?

Завідувач кабінетом.

Адже, згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці,  розробка (перегляд) необхідних інструкцій, що діють на підприємстві, здійснюється безпосередніми керівниками робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, відділу, лабораторії та інших відповідних їм підрозділів підприємства), які несуть відповідальність за своєчасне виконання цієї роботи.

 

Нижче можна скачати текст інструкції, розробленої для кабінету охорони праці у Рівненському професійному ліцеї, а ткож презентацію виступу викладача ОП на вебінарі в НМЦ ПТО 26 жовтня 2017 

 

Прикріплені файлиРозмір
Текст інструкції62 КБ
Презентація1.68 МБ
Категорія: